BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Hét év múlva lesz csak eurónk?

2006. július 27. csütörtök, 09:46

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Kedvezően fogadták a piacok a magyar költségvetési hiányterv felülvizsgálását és a 2010-es euróbevezetési cél immár majdnem hivatalos elhalasztását. A pénzügyminiszter ugyanis már nem nevezte célnak a 2010-es bevezetést, de azt sem mondta, hogy lenne más időpont helyette. Az elemzők az eurót 2013-2014-re várják Magyarországon. Londoni elemzők megelégedéssel nyugtázták Veres János magyar pénzügyminiszter keddi bejelentését az autópálya-építés költségeinek a büdzsén belül történő elszámolásáról, ami magával vonta a költségvetési hiányterv szükségszerű módosítását is. Meglepetést sem a hazai, sem a nemzetközi befektetői körökben nem okozott a három évre mintegy 350 milliárd forintos kiadásnövekedést jelentő sztrádatétel beemelése. Londoni elemzők kiemelték, hogy az intézkedés javítja a költségvetési politika átláthatóságát, és csökkenti annak bizonytalanságát. Figyelmeztettek ugyanakkor arra is, hogy a hiányterv gyakori felülvizsgálata aláássa a költségvetési tervezés hitelét. A hiánycél kiigazításának hírére tegnap megint gyengült a forint árfolyama: a 272,20-272,80-as tartományban mozgott az euróhoz viszonyítva. (Nszab. 15. old., MH 10. old., NG 10. old.)

Napi Online Gazdaság
Napi Online Gazdaság

Ez is érdekelhet