Miután az Európai Bizottság elfogadja, várhatóan 2007. november 1-jétől hazánkban is életbe lép az új egységesített európai tőkepiaci szabályozás - írja a Napi Gazdaság. Palotás Tamás, a Deloitte szakembere a lapnak elmondta: a MiFiD (Markets in Financial Instruments Directive) nevű direktívák nálunk is jelentős változásokat kényszeríthetnek majd ki. A harmonizáció egyik legfontosabb eleme, hogy lebontja az adminisztrációs kötelezettségeket a határon átnyúló befektetési szolgáltatások előtt, és szabályozottabb mederbe tereli a tőzsdék mellett működő kereskedési platformok működését is. A legnagyobb változást várhatóan az úgynevezett internalizáció jelenti majd, amelynek lényege, hogy a sok számlát kezelő szolgáltató az értékpapír vásárlására szóló megbízást nem lesz köteles a tőzsdén végrehajtani, vagyis megpróbálhatja az ügyletet saját ügyfelei között lebonyolítani. A módszerrel jelentős megtakarítás érhető el. (NG 9. old.)
