Január 1-jétől kedvező feltételekkel visszakerülnek a kötelező tb-rendszerbe az őstermelők - írja a Napi Gazdaság. Azoknak a mezőgazdasági őstermelőknek, akiknél a tárgyévet megelőző évben az e tevékenységből származó bevétel nem haladja meg a 7 millió forintot, a bevétel 20 százaléka után 8,5 százalék nyugdíjjárulékot és 5 százalékos egészségbiztosítási járulékot kell fizetniük. Ha a forgalom meghaladja a 7 millió forintot, akkor a minimálbérnek megfelelő összeg után kell leróni a járulékokat. Az új szabályok azokra vonatkoznak, akik egyéb jogcímen nem biztosítottak. (NG 2. old.)
