Változtatott terjeszkedési stratégiáján a magyar drogériapiacra idén belépett német Schlecker. A legnagyobb európai drogérialánc, amelynek Ausztriában és Németországban az 1-2 ezer fős kis településeken is vannak boltjai, a tervekkel ellentétben nálunk az 5 ezer fősnél kisebb helyeket egyelőre kihagyja, lassít a korábban beharangozott viharos tempón, és vélhetően ezért még elmarad a várt gyilkos árverseny is. A 'piac farkasaként' számon tartott láncnak hét fővárosi boltja mellett Keszthelyen, Csornán, Kapuváron és Dorogon van üzlete, és a hírek szerint évi 20-25 bolttal, 300-500 tagúra gyarapítaná a hálózatot. Az 'árbomba' szakértők szerint csak valahol a 100. üzlet megnyitása után robban majd, a társaság ekkor veti be a Lidléhez hasonló taktikát, amelynek lényege, hogy nagyon sok és nagyon olcsó saját márkás termékekkel vonzza magához a vásárlókat. A két fő vetélytárs, a 182 üzletet működtető Drogerie Markt és a 150 bolttal dolgozó Rossman mindenesetre nem ül ölbe tett kézzel, előbbi tavaly 16 százalékkal, 35 milliárd, utóbbi 22 százalékkal, 33 milliárd forintra növelte árbevételét a becslések szerint 511 milliárdos háztartási vegyi áru és kozmetikai piacon. (Nszab., 13. old.)
