BUX 139111.47 1,08 %
OTP 44650 1,52 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Beleszólhatunk a metrókocsik tervezésébe

Teljesen automatizált lesz a 4-es metró - írja a Magyar Hírlap.

2006. július 5. szerda, 08:05

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az újság szerint négy év múlva akár vezető nélkül is közlekedhetnének a vonalon a szerelvények, de a tervezők javaslatára a kezdeti stádiumban még felügyelő személyzettel haladnak a francia Alstom gyártotta, 800 utas szállítására alkalmas, klimatizált szerelvények. A kocsik tervezésébe bevonják a lakosságot is: az érdeklődők interneten befolyásolhatják a metróvonatok színét, orrkiképzését, legalábbis az ott feltüntetett három alternatíva közül bejelölhetik a legszimpatikusabbat. A 4-es metró szerelvényeit egyébként olyan elektronikus berendezéssel is felszerelik, amely megakadályozza a sebességtúllépést, illetve hogy a szerelvény utolérje az előtte haladó vonatot. (MH 5. old.)

Napi Online Gazdaság
Napi Online Gazdaság

Ez is érdekelhet