Az újság szerint négy év múlva akár vezető nélkül is közlekedhetnének a vonalon a szerelvények, de a tervezők javaslatára a kezdeti stádiumban még felügyelő személyzettel haladnak a francia Alstom gyártotta, 800 utas szállítására alkalmas, klimatizált szerelvények. A kocsik tervezésébe bevonják a lakosságot is: az érdeklődők interneten befolyásolhatják a metróvonatok színét, orrkiképzését, legalábbis az ott feltüntetett három alternatíva közül bejelölhetik a legszimpatikusabbat. A 4-es metró szerelvényeit egyébként olyan elektronikus berendezéssel is felszerelik, amely megakadályozza a sebességtúllépést, illetve hogy a szerelvény utolérje az előtte haladó vonatot. (MH 5. old.)
