A korábban tervezett március helyett szeptembertől kell részletes adatokat küldeniük betegeik ellátásáról a háziorvosoknak - jelentette be Rácz Jenő egészségügyi miniszter, miután tárgyalt a Magyar Orvosi Kamarával. Az eredetileg jövő hónapra ígért szigorítás miatt több helyen engedetlenségi akciót szerveztek az orvosok, mivel szerintük az intézkedés meghosszabbítaná a rendelési időt. (MH 5. old., NG 2. old., NSZ 4. old.)
