Műsorok és regionális stúdiók megszüntetésével, az MTI-előfizetés lemondásával és a rádióújság eladásával csökkentenék a Magyar Rádió kiadásait az intézmény alelnökei. Az elképzelések szerint 313 millió forintot takarítanának meg a szombathelyi, a nagykanizsai és a nyíregyházi stúdió bezárásával, 50-55 millió forintot az idegen nyelvű adások megszüntetésével, 100 millió forintot már megszervezett koncertek lemondásával, évi 70 millió forintot az MTI szolgáltatásának visszamondásával, 20 millió forintot a könyvtár, 22 millió forintot pedig a sajtóarchívum bezárásával. A bevételek 10-20 millió forinttal növekedhetnek a barterszerződések csökkentésével és a jóléti ingatlanok bérleti szerződéseinek felülvizsgálatával. A tervezett intézkedések miatt a rádió munkatársai sztrájkot szerveznek. Ma jelentik be, hogy mikor kerül sor a kétórás munkabeszüntetésre. (NG 1., 4. old., MH 6., 24. old.)
