BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Drasztikus fogyókúrán a Magyar Rádió

2006. február 23. csütörtök, 07:24

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Műsorok és regionális stúdiók megszüntetésével, az MTI-előfizetés lemondásával és a rádióújság eladásával csökkentenék a Magyar Rádió kiadásait az intézmény alelnökei. Az elképzelések szerint 313 millió forintot takarítanának meg a szombathelyi, a nagykanizsai és a nyíregyházi stúdió bezárásával, 50-55 millió forintot az idegen nyelvű adások megszüntetésével, 100 millió forintot már megszervezett koncertek lemondásával, évi 70 millió forintot az MTI szolgáltatásának visszamondásával, 20 millió forintot a könyvtár, 22 millió forintot pedig a sajtóarchívum bezárásával. A bevételek 10-20 millió forinttal növekedhetnek a barterszerződések csökkentésével és a jóléti ingatlanok bérleti szerződéseinek felülvizsgálatával. A tervezett intézkedések miatt a rádió munkatársai sztrájkot szerveznek. Ma jelentik be, hogy mikor kerül sor a kétórás munkabeszüntetésre. (NG 1., 4. old., MH 6., 24. old.)

Napi Online Gazdaság
Napi Online Gazdaság

Ez is érdekelhet