A Deutsche Telekom (DT) több kelet-európai érdekeltségében, így az 59 százalékos tulajdonában lévő Matávban is növelné részesedését - adta hírül a német óriáscéghez közel álló forrásokra hivatkozva a Wall Street Journal. Egy ilyen tranzakció nyilvános ajánlatot, illetve tőzsdei kivezetést vonna maga után, piaci szakértők szerint azonban erre kicsi az esély. A kivásárlásra fordítandó 1,3-1,7 milliárd eurós összeg ugyanis túl sok a kisebbségi tulajdonosoknak fizetett osztalékhoz képest. (NG 11. old., VG 14. old., NSZ, 10. old.)
