A Hungexpo Rt. az idénre tervezett 5 milliárd forintos bevétel 59 százalékát már az első félévben realizálta, az első hat hónapban elért 400 millió forintos adózás előtti eredmény azonban az év végére 260 millió forintra fog csökkenni a kiállítási holtszezon miatt. Elképzelhető, hogy a társaság a magánosítás után elköltözik jelenlegi helyéről, ha a leendő tulajdonos a privatizációs szerződésben foglaltaknak megfelelő helyszínt talál. Erre főként azért lenne szükség, mert a jelenlegi vásárváros nem üti meg az európai színvonalat. Barabás János, a társaság vezérigazgatója a privatizáció kapcsán csupán annyit közölt, az nem cél, hanem eszköz ahhoz, hogy a vásárváros Budapesthez méltó legyen. (NG 4. old., MH, 11. old., NSZ, 5. old.)
