Amerikai cégek 200 kilométer körüli magyarországi sztrádaberuházásban vennének részt - közölte Csillag István, miután a Közlekedési Miniszterek Európai Konferenciája alkalmából tárgyalt Norman Minotával, az USA közlekedési miniszterével. A tengerentúli cégeket elsősorban az M6-os Dunaújvárostól a horvát tengerpartig tartó szakaszának építése érdekli, amelyhez hazánk uniós támogatást remél. A megbeszélésen szó volt továbbá arról, hogy a Malév újabb amerikai célállomásokra indítana járatokat, s a felek megállapodtak, ha június végéig az USA és az EU nem jut dűlőre az Open Skyhoz hasonló liberalizációs egyeztetéseken, akkor kibővítik a magyar-amerikai légiegyezményt. A magyar miniszter kétoldalú megbeszélést folytatott Igor Levitinnel, az orosz közlekedési tárca vezetőjével is. A miniszterek itt is tárgyaltak új Malév-járat indításáról, illetve az 5-ös közlekedési folyosó orosz kapcsolatáról. Ennek nyomán szóba került egy záhonyi logisztikai bázis létesítése, amely orosz, ukrán és kínai részvétellel épülne meg. (VG 1., 4. old.)
