BUX 139388.53 1,28 %
OTP 44890 2,07 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Sztrádát építenének az amerikaiak

2004. május 28. péntek, 08:55

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Amerikai cégek 200 kilométer körüli magyarországi sztrádaberuházásban vennének részt - közölte Csillag István, miután a Közlekedési Miniszterek Európai Konferenciája alkalmából tárgyalt Norman Minotával, az USA közlekedési miniszterével. A tengerentúli cégeket elsősorban az M6-os Dunaújvárostól a horvát tengerpartig tartó szakaszának építése érdekli, amelyhez hazánk uniós támogatást remél. A megbeszélésen szó volt továbbá arról, hogy a Malév újabb amerikai célállomásokra indítana járatokat, s a felek megállapodtak, ha június végéig az USA és az EU nem jut dűlőre az Open Skyhoz hasonló liberalizációs egyeztetéseken, akkor kibővítik a magyar-amerikai légiegyezményt. A magyar miniszter kétoldalú megbeszélést folytatott Igor Levitinnel, az orosz közlekedési tárca vezetőjével is. A miniszterek itt is tárgyaltak új Malév-járat indításáról, illetve az 5-ös közlekedési folyosó orosz kapcsolatáról. Ennek nyomán szóba került egy záhonyi logisztikai bázis létesítése, amely orosz, ukrán és kínai részvétellel épülne meg. (VG 1., 4. old.)

Napi Online Gazdaság
Napi Online Gazdaság

Ez is érdekelhet