BUX 139388.53 1,28 %
OTP 44890 2,07 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Százmilliós veszteség a gyógyszereken

2004. május 28. péntek, 08:57

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az Alkotmánybíróság gyógyszerárakról szóló döntése után egyelőre megjósolhatatlan az újabb árvita kimenetele. Annyi azonban bizonyos, hogy a medicinák termelői árának 85 százalékon történ április befagyasztása százmilliókat vett ki a gyártók zsebéből. Az intézkedés hatására a Richter árbevétele 1,3-1,4 milliárd forinttal, az Egisé pedig 750-800 millió forinttal csökkent az áprilisban kezdődött negyedévben. A Richternél ez az összeg teljes egészében a nyereséget apasztja, míg az Egis esetében, tekintve, hogy a cég nem rendelkezik adókedvezménnyel, 650-700 millió forinttal mérséklődhet az adózott eredmény a mostani negyedévben. A gyártók mellett a patikáknak is komoly gondot okoz a gyógyszerárháború: jelenleg 30-40 patika áll a csőd szélén, s ha az orvosságok ára nem változik, akkor ez a szám jelentősen nőhet. A kormány bízik benne, a gyártók szerint elképzelhetetlen olyan megoldás, hogy senki ne nyúljon a zsebébe. A gyártók egyébként korábban hangsúlyozták, hogy a kormánynak kellene kipótolnia az alultervezett gyógyszerkasszát. A múlt évben ugyanis 251 milliárd forintos volt a keret, míg idén ennél 12 milliárddal kevesebbet szánt a kormány erre a célra. (NG 1., 3., 11. old.)

Napi Online Gazdaság
Napi Online Gazdaság

Ez is érdekelhet