A szegedi polgármester és a Bábolna Rt. elnöke tegnap aláírta azt a szándéknyilatkozatot, amelynek értelmében a város 5 százalékig beszáll a Pick Rt. megvásárlására a közelmúltban létrehozott Bábolna-cégbe, a Bábolnai Agrárholding Befektetési (BAB) Rt.-be, és ha az valóban megveszi a Picket, a városnak egy évig további 5 százalékos tulajdonrész megvásárlására is elővásárlási joga lesz. A BAB Rt. azért alakult, hogy a legnagyobb húsfeldolgozó üzem állami hitelgarancia segítségével a magyar agrártermelők, sertésbeszállítók tulajdonába kerülhessen. Botka László városvezető és Velez Zoltán, a cég elnöke az aláírás után hangsúlyozta: fontos, hogy magyar kézben maradjon a Pick Rt., amely hungarikumokat állít elő, magyar agrártermékeket dolgoz fel, emellett a legnagyobb szegedi munkáltató, illetve adófizető. Kovács Tamás, a Pick elnöke elmondta: több külföldi befektető is érdeklődik a szalámigyártó iránt, köztük néhánnyal előrehaladott tárgyalások folynak. (Nszab. 17. old., NSZ 10. old., VG 12. old.)
