A román kormány tegnap elfogadta a lej denominalizációjáról szóló törvény tervezetét, amelynek értelmében 4 nullát levágnak a lej végéről. A legnagyobb címletű bankjegy így a százlejessé váló egymillió lejes lenne, egy euró a jelenlegi 40 ezer helyett 4 lejt érne. Visszakerülne a forgalomba a bani is, és egy forintért 163 lej helyett 1,63 banit adnának. (MH, 13. old.)
