BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Négy lej lesz egy euró

2004. május 20. csütörtök, 08:16

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A román kormány tegnap elfogadta a lej denominalizációjáról szóló törvény tervezetét, amelynek értelmében 4 nullát levágnak a lej végéről. A legnagyobb címletű bankjegy így a százlejessé váló egymillió lejes lenne, egy euró a jelenlegi 40 ezer helyett 4 lejt érne. Visszakerülne a forgalomba a bani is, és egy forintért 163 lej helyett 1,63 banit adnának. (MH, 13. old.)

Napi Online Gazdaság
Napi Online Gazdaság

Ez is érdekelhet