Nyár végéig elkészül az új gyógyszerpiaci szabályozás. A tervezet szigorítaná a reklámozást és ösztönözné az olcsóbb készítmények használatát. Az OEP jogot kapna a források átcsoportosítására a kórházi és a gyógyszerkassza között. Létrejönne a piacfelügyeleti hatóság, amely fogyasztóvédelmi, piac- és versenyfelügyeleti, valamint árhatósági ellenőrzési feladatokat lát majd el. A dokumentumról jövő héten egyeztetnek a gyártók és a forgalmazók a kormány képviselőivel. (VG 1.5. old)
