A cégek tájékoztatása szerint a csatlakozás óta kaotikus a vámkezelés. Torlódnak a rakományok, problémás az ügyintézés, ráadásul a számítógépes rendszerrel is bajok vannak. A VPOP szerint hazánkon kívül a többi új tagországban is akadozva működik az új rendszer. Sipos László, a Magyar Vámügyi Szövetség elnöke szerint a kaotikus állapotok azzal magyarázhatók, hogy a jogszabályok későn születtek meg, így nem volt elég idő a felkészülésre. Kiss Gyula, a BILK Kombiterminál Rt. vezérigazgatója közölte: jelenleg több mint ezer rakott konténer vár kiszolgálásra, duplája a szokásosnak, és a nehézségeket fokozza, hogy a speditőröknek gondjaik vannak a különböző okmányok kitöltésével. (VG 1., 7. old.)
