A regisztrációs adó május 15-i emelkedésével párhuzamosan nem tapasztalható általános áremelés az autóimportőröknél. Bár egyes cégek 2-4 százalékos áremelést hajtottak végre, többen kivárnak, a Volkswagen pedig 3-6 százalékkal csökkentette árait. Ferró Imre, a Porsche Hungaria Volkswagen-márkaigazgatója közölte: a gyárral úgy alakították ki áraikat, hogy jelentős eladás-növekedést érjenek el. A fogyasztói ár több tényező függvénye, így a későbbiekben nőhet majd a VW-k ára, a márka azonban most, illetve a közeljövőben szeretne minél több autót eladni. Dános András, a GM Hungary PR-igazgatója szerint most kell autót venni, mivel az uniós autópiacot szabályozó csoportmentességi rendelet bevezetésére hazánk hat hónapra szóló derogációt kapott. Egyelőre nem tudni, hogy halasztás lejárta után, azaz novembertől miként alakulnak majd az árak, ám szakemberek szerint emelés várható. Ennek alapján az Opel előrehozott vásárlási rohamra számít. Dánoshoz hasonlóan mostani vásárlásra buzdít Együd Tibor, a Mazda Motor Hungary első embere is, aki hozzátette: az adók és az árfolyam változatlansága esetén a Mazdánál nem várható komolyabb árváltozás. (VG 11. old.)
