Az informatikai tárca augusztus végéig meghirdeti a harmadik generációs (3G) mobiltendert - közölte Kovács Kálmán miniszter. Várhatóan négy frekvenciaengedélyt adnak ki, bár számolnak azzal, hogy az első körben csak a mostani három mobilszolgáltató pályázik sikerrel. A miniszter hozzátette: ragaszkodnak ahhoz, hogy a pályázat nyertesei minél hamarabb létrehozzák a korszerű rendszert. (VG 9. old., MH, 11. old., NSZ, 5. old., NG 3. old.)
