Budapesten és a nagyobb vidéki városok postahivatalaiban ma sem ritka a fél órás várakozás, bár egy kormányrendelet értelmében május 1-je óta 15 percnél nem lehetne hosszabb a sorállás. A postánál azt mondják, a jogszabály átlagos várakozási időben határozza meg a negyedórát, az pedig egy felmérés szerint országos szinten 6 perc, kedvezmény, kártérítés pedig amúgy sem jár senkinek, még ha órákig ácsorog is ablakok előtt, a kártérítési felelősség ugyanis a várakozásra nem terjed ki. Hogy a sorokat valahogy mégis megszüntessék, a 200 legnagyobb postahivatalban 200 millió forintért hívórendszert építenek ki, igyekeznek átállni az egyablakos rendszerre, ahol minden szolgáltatást egy helyen lehet igénybe venni, és a várakozási idő csökkentésében anyagilag is érdekeltté tennék a hivatalvezetőket. (MH, 9. old.)
