BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tízmilliós büntetés a Postának

2004. május 13. csütörtök, 10:07

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

MHA Nemzeti Hírközlési Hatóság (NHH) 10 millió forintra büntette a Magyar Postát, mert március közepén tartott ellenőrzésekor azt tapasztalta, hogy a szolgáltató rendszerint "elfelejti" felbélyegezni a küldeményeket, illetve azok egy részét. Pecsét nélkül nem lehet nyomon követni, mikor adták fel a leveleket és a csomagokat, így nem lehet számon kérni a szolgáltatónál a kézbesítés jelentős késését sem. Az NHH döntésében szerepet játszott az is, hogy a közelmúltban, az új budaörsi elosztóközpont munkájának összeomlása miatt több ezer levelet és csomagot többnapos, illetve -hetes késéssel kézbesített a Magyar Posta. (A hatósági vizsgálat a budaörsi fiaskó után néhány nappal indult.) A szolgáltató egyébként megfellebbezte a büntetést, arra hivatkozva, hogy szóban megegyezett az NHH-előd Hírközlési Főfelügyelet volt vezetőjével: megfelelő technikai háttér híján a központ átadásáig nem bélyegzik a tömegesen egy időben feladott leveleket. (MH, 11. old.)

Napi Online Gazdaság
Napi Online Gazdaság

Ez is érdekelhet