BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Drágulnak az autók

2004. május 13. csütörtök, 10:05

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Holnap lép életbe a módosított regisztrációsadó-tábla. A jelenleg hatályos tételekhez képest az Euro 2-es vagy ennél rosszabb besorolású járműveknél négy kategóriában csökken az adó, a többiben nő. Főként a korszerű, Euro 3-as besorolású, többnyire új autókat forgalomba helyezők számíthatnak adónövekedésre. Az elmúlt hetek forgalmáról eltérően nyilatkoztak a márkakereskedők. A Ford nem készül jelentős árváltoztatásra. A cég az első negyedévben 79, áprilisban pedig 25 százalékkal több gépkocsit adott el, mint egy évvel korábban. A Schiller Opel ugyanakkor a kereslet visszaeséséről számolt be. A FIAT május 17-én adja ki új árlistáját, amely több esetben növekvő árakat tartalmaz majd. A Porsche Hungáriánál fellendült a Skoda forgalma, de a Volkswagené csökkent. Az Audi értékesítése áprilisban megugrott, a Seat-eladások nem térnek el a megszokottól. A Magyar Suzuki akciója áprilisban a forgalom élénküléséhez vezetett. A Magyar Gépjármű-kereskedők Országos Egyesülete továbbra sem ért egyet a regisztrációs adó bevezetésével. (VG 6. old., NSZ 12. old.)

Napi Online Gazdaság
Napi Online Gazdaság

Ez is érdekelhet