Finanszírozási vészhelyzet fenyegeti a sürgősségi baleseti ellátást, amelyet a kényszervállalkozások színlelt szerződéssé minősítése hozott ilyen helyzetbe - közölte a Magyar Traumatológus Társaság elnöke. Simonka János Aurél elmondta: az orvosok és egészségügyi dolgozók túlmunkakötelesek; a 40 órás munkahét felett 8 óra túlmunka kötelező, 12 óra pedig vállalható számukra. A baleseti sebészek és az orvostársadalom további tagjai ennél jelentősebb mértékű túlmunkát is vállaltak a vállalkozási formában. Simonka hangsúlyozta: a baleseti sebészek többsége a törvényileg kötelező 8 óra túlmunkát vállalja, amely 'az ügyeleti szolgálat töredékének megszervezésére elegendő, a hónap második felében nem lesz ügyeletes'. A társaság augusztus 15-ig választ követel és vár az ágazatspecifikus átfogó megoldás megszületésének érdekében. A megoldásnak figyelembe kell vennie a sürgősségi traumatológiai ellátás területén az európai munkaidő-direktívákat és törvényeket. Emellett kérik az ellátás finanszírozásának felülvizsgálatát is - jegyezte meg. Simonka elmondta: 250 százalékos béremelést követelnek. (Nszab.2. old.)
