BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megbukott a használtautó-regadó - a PM reagál

Nem egyeztethető össze a használt autókra Magyarország által az EU-csatlakozás után 2005. december 31-ig kivetett regisztrációs adó az uniós jogszabályokkal - szól az EB verdiktje. Automatikus visszatérítés nem várható.

2006. október 5. csütörtök, 10:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Nem tartja összeegyeztethetőnek a magyarországi regisztrációs adót az európai uniós jogszabályokkal az Európai Bíróság, a csütörtökön kihirdetett ítéletében, amiről az MTI számolt be.

A verdikt szerint ez az adótípus hátrányosabban kezeli a más közösségi tagállamból származó használt autókat a belföldi használt autókhoz képest.
A döntés előrelépést jelenthet az Európai Bizottság javaslatának elfogadása felé. Az EU brüsszeli végrehajtó testülete kezdeményezte a regisztrációs adók rendszerének uniós szintű eltörlését és az adó beépítését az üzemben tartási díjba, elsősorban környezetvédelmi mutatók alapján.

Elvileg a kivetett többletregadót minden adófizetőnek vissza kell téríteni, aki azt igényli az adóhatóságtól. Automatikus visszatérítés ugyanakkor nem várható a mai bírósági döntés nyomán - értékelte az ítéletet Veres János pénzügyminiszter.
Számos kereskedő ugyanis áthárította a kérdéses elvonás összegét, így a PM jogi szakértői szerint a visszatérítéssel kétszer jutnának hozzá ugyanazon befizetésükhöz. A tárca megteszi a szükséges jogszabály-változtatást, de még nem dőlt el, hogy ez kormányrendelet vagy törvénymódosítás lesz. A PM eredetileg 8 milliárd forintos lehetséges kártérítési összeggel számolt - tette hozzá Veres.

Sebők Miklós
Sebők Miklós
NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet