Az első féléves eladásokon sokat lendített, hogy a megszorítások hírére sokan előrehozták az autóvásárlást, és ők azért is jobban jártak, mert még az olcsóbb euró alapján kiszámított árat kellett megfizetniük. Március óta viszont jó néhány autótípus 15-20 százalékkal kerül többe, és a piac 80 százalékát kitevő kisautók ára is százezrekkel emelkedett. Piaci elemzők szerint a második félévben 15-20 százalékos visszaesésre lehet számítani, jövőre pedig vélhetően tovább szűkül a piac.
A tavalyi 202 ezer darabos értékesítéssel szemben idén 180-190 ezres, 2007-ben 160-180 ezres eladással lehet kalkulálni. Magyarországon a kis- és a középkategóriás gépkocsik ára még mindig nyomott az uniós piacokéhoz képest, a kiegyenlítődés pedig nem maradhat el, vagyis egy-másfél éven keresztül további drágulás várható. Ez azt jelenti, hogy a 700 cégtulajdonost és az 1100 szalont számláló autósszakma koncentrálódik, és eltűnnek a színről a volumenkereskedők. Hazánkban egyébként az idei első hét hónapban eladott 19 ezer darabbal továbbra is a Suzuki a legkeresettebb márka, második helyen az Opel áll 12,8 ezer, harmadik helyen a Ford 11,1 ezer eladott autóval. Skodából 9,5 ezer, Volkswagenből 7,7 ezer kelt el augusztusig.
