BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megszavazták a magasabb regisztrációs adót

Várhatóan május első felében lesz hatályos az eredetileg február elsejétől élő regisztrációs adótörvény módosítása, amelynek végszavazása hétfőn volt.

2004. március 23. kedd, 11:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az új szabályozás a kihirdetést követő 45. napon lép hatályba.
Ennek értelmében mentesülnek a regisztrációs díj megfizetése alól azok, akik a február 1-jei határidő előtt megrendelt autójuk után már kifizették a fogyasztási adót, ám a járművet csak az év második hónapját követő időpontban vehették át.
Ugyanakkor ha a február elseje után megrendelt, de a gyártás miatt – legfeljebb három hónapig – elhúzódó átvétel időpontja a módosítás hatályba lépése utánra esik, akkor e személyautók regisztrációs adója a jelenleg érvényes díjtétel. Ez azért fontos, mert a regisztrációs adótörvény módosításával az egyes díjkategóriák többsége jelentős mértékben emelkedik.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet