BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Seton-üzemet vett a Johnson

2010. december 27. hétfő, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Lezárult az a hónapokkal ezelőtt kezdődött tranzakció, amelynek keretében a világ vezető autógyárait kiszolgáló Johnson Controls GmbH megvásárolta az ugyancsak az autóiparban érdekelt Seton Hungary Kft. pápai üzemét.

A jelenleg mintegy 700 dolgozót foglalkoztató gyártóbázison személygépkocsikhoz különböző bőr-, főként ajtó- és műszerfalkárpitok készülnek. A cégvásárlás hátterében elsősorban az áll, hogy a Johnson jövőre már a Mercedes új kecskeméti üzemének is beszállítója lesz, ezért folyamatosan növeli gyártókapacitását. A még 2002-ben létrehozott, 245 millió forint jegyzett tőkéjű, jelenleg mintegy 550 dolgozót foglalkoztató Johnson Controls Mezőlak Fémalkatrész Gyártó Kft. még a tavalyi üzleti évben is tudta növelni árbevételét, üzemi eredménye pedig meghaladta az 500 millió forintot.

Körtési Zsolt
Körtési Zsolt

Ez is érdekelhet