BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nem győz vágni a Kapuvári Hús Zrt.

2010. december 20. hétfő, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A folyamatosan növekvő kereslet miatt folytatja fejlesztési programját a Kapuvári Hús Zrt. - jelentette be az évzáró munkásgyűlésen Román Gyula, a társaság tulajdonosa. Az üzem további bővítésére, fejlesztésére több mint 500 millió forintot szánnak. A jövő évi tervekben 325 ezer sertés levágása és feldolgozása szerepel. Várhatóan 3200 tonna csomagolt, védőgázas terméket és 2500 tonna húskészítményt állítanak majd elő. Román elmondta, a tavalyi visszaesést követően az idén alig győzték teljesíteni a megrendeléseket, jóllehet csaknem 150 ezerrel több sertést vágtak le és dolgoztak fel, mint 2009-ben. A belföldi értékesítés mellett dinamikusan nőtt a távol-keleti export is. (A társaság tavalyi vesztesége meghaladta a 760 millió forintot, csaknem félmilliárd forinttal volt nagyobb, mint 2008-ban.)

A Kisalföld információi szerint a cégnél dolgozók számát 2010-ben mintegy száz fővel növelték, ennek ellenére a munkacsúcsokat sokszor csak vendégmunkások alkalmazásával tudták levezényelni. Ezért jövőre beindítják a felnőttek szakmunkásképzését. A jelenleg már több mint 470 dolgozót foglalkoztató Kapuvári Hús idén csaknem 250 millió forintot költött különböző beruházások megvalósítására. Csupán a csomagolóüzem korszerűsítésére és bővítésére 150 millió forintot fordítottak. Ugyanakkor Román hozzátette: miközben a társaság nettó árbevétele az idén várhatóan mintegy 4 milliárd forinttal nő, jelentős forráshiánnyal küzdenek, miután egyre nehezebb hitelhez jutni.

Körtési Zsolt
Körtési Zsolt

Ez is érdekelhet