BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Üzemet és létszámot bővít a Fastron

2010. december 19. vasárnap, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az ismét folyamatosan és egyre kiszámíthatóbban növekvő megrendelések miatt tovább bővíti tolnai gyártóbázisát az elsősorban mechanikai, induktív és elektromechanikai alkatrészek gyártásával foglalkozó budapesti székhelyű Fastron Hungária Elektronikai és Finommechanikai Kft. - értesült lapunk. Mint a városházán közölték, a főleg német, holland és belga piacra termelő társaság egy jelenleg még a helyi önkormányzat tulajdonában lévő területen kíván új üzemet, illetve egy hozzá kapcsolódó logisztikai központot építeni. A több mint 300 millió forintos beruházás keretében technikai és technológiai fejlesztést is végrehajtanak, sőt várhatóan a létszámot tovább növelik. Több kisebb területet már megvettek a gyár környékén annak érdekében, hogy az üzemet bővíteni tudják - mondta el Mayer Károly ügyvezető igazgató a Tolnai Népújságnak. A cég a növekvő megrendelések miatt szeptember óta már közel száz fővel növelte a dolgozók számát. A Fastron rendelésállománya a gazdasági válságban mintegy 30-35 százalékkal visszaesett, ezért tavaly tavasszal munkaidő-csökkentésre, sőt mintegy hétszázalékos létszámleépítésre is sor került a jelenleg már ismét több mint 500 dolgozót foglalkoztató cégnél. A még 1992-ben létrehozott Fastron nettó árbevétele tavaly több mint egymilliárd forinttal csökkent, mérleg szerinti eredményük viszont 57 millió forintról 201 millióra nőtt.

Körtési Zsolt
Körtési Zsolt

Ez is érdekelhet