BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Sorban állással telhetnek az év végi ünnepek

2010. december 14. kedd, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Miután még a végrehajtási utasítás sem látott napvilágot, egyelőre azt sem tudni pontosan, milyen feladatok hárulnak a Magyar Államkincstárra (MÁK), illetve a szolgáltatókra az új gázár-támogatási rendszer bevezetése miatt, ezért felkészülni sem könnyű. Az említett szervezeteknél azonban már most naponta több százan érdeklődnek arról, hogy mikor és mit kell majd csinálniuk. Az biztos, hogy a több elemből álló, a régit az újjal kombináló rendszert még elmagyarázni sem lesz könnyű. Egy lapunknak nyilatkozó ügyfélszolgálati irodavezető szerint jó esély van arra, hogy a szilveszteri pezsgőbontás is a hivatalban lesz, hiszen sokan már a januári számlában is szeretnék érvényesíteni a támogatást.

Néhány napon belül, ha elkészül a végrehajtási utasítás, többet tudnak majd - mondta lapunknak Kutas István, az E.On Hungária Zrt. médiakapcsolati és pr-vezetője. Ekkor derül ki, hogy mit és milyen határidővel kell majd megoldaniuk, de minden rendelkezésre álló erőt mozgósítanak azért, hogy az ügyfeleket pontosan tájékoztassák és kiszolgálják. Azt persze még az ügyfélszolgálati idő meghosszabbításával sem lehet garantálni, hogy szoros határidő esetén sehol ne legyen sorban állás. Kutas szerint a készülő végrehajtási utasítás egyik legkritikusabb pontja a gyermekek után járó támogatás. Az biztos, hogy a szolgáltatóknak nincs és nem is lesz jogosítványuk személyes adatok kezelésére, ezért a rendszer csak egy állami szervezet bevonásával működtethető. Nagy kérdés még az is, hogy az úgynevezett szabadpiaci szolgáltatók miként kapcsolódnak be a támogatási rendszerbe. Minden jel szerint át kell alakítani, illetve módosítani kell a szolgáltatók ügyfél-nyilvántartási és számlázási rendszerét is, ami tetemes költséggel jár.

Végrehajtási utasítás híján a MÁK regionális igazgatóságai is egyelőre csak azt jelezték a dolgozóiknak, hogy a hónap második felében mindenkire szükség lesz, több helyütt még a nyugdíjasokra is. Nem kizárt, hogy a januártól újra megyei rendszerben működő, mintegy 5 százalékos létszámleépítésre készülő szervezetnél munkaszüneti napon, december 24-én is dolgoznak majd. Szarvas Lászlóné, a MÁK Nyugat-dunántúli Regionális Igazgatóságának munkatársa szerint az elmúlt években már nagy gyakorlatot szereztek az összetorlódott feladatok hatékony megoldásában. Ha szükség lesz rá, a dolgozókat átcsoportosítják, a hivatal előterében kialakítanak egy új, ideiglenes információs pontot, de feleleveníthető az a korábban bevált gyakorlat is, hogy az ügyfelek egy, az épületben elhelyezett gyűjtőhelyen akár az ünnepek idején is leadhatják a szükséges papírokat.

Körtési Zsolt
Körtési Zsolt

Ez is érdekelhet