Az év elejétől változtak az ingyenes lakossági parkolási szabályok a fővárosban. Több, például a IX. és a XIII. kerületben kisebb parkolási zónákra bontották a területet, és a kiadott engedélyek csak az adott parkolási zónában érvényesek. Az ügyfelek az idei engedélyek kiváltásakor értesülhetnek a konkrétumokról az önkormányzatoknál, valamint a Budapesti Önkormányzati Parkolási (BÖP) Kft.-nél. Amíg például az Erzsébetvárosban nem módosult az ingyenes engedély hatóköre, addig a Ferencvárosban két zónára osztották az addig egységes kerületi parkolási felületet. Angyalföldön is zónákat alakítottak ki, érdeklődésünkre az önkormányzat a BÖP-höz irányított, ahol azt közölték, az idei engedély kiváltásakor részletes tájékoztatót kapnak az ügyfelek. Korai még az új parkolási rendeletről beszélni, a koncepció egyelőre messze nem nyerte el a törvényjavaslati formát, az jelenleg is szakmai, tárcaközi egyeztetésen van - tudta meg a Napi Gazdaság Online a KHEM-től. A közlekedési tárca szerint a főváros elébe szaladt az eseményeknek hétfői bejelentésével, amelyben a nem publikus anyagot nyilvánosan véleményezte. Információink szerint még olyan kérdésekről zajlik az egyeztetés, mint a kedvezmények, a kivethető díjak felső határa vagy éppen a pótdíjak ügye. (További részletek a www.napi.hu-n olvashatók.)
