Lemondott Majtényi László, az ORTT elnöke, az Index internetes hírportál információi szerint az elnök a rádiófrekvencia-pályázat nyerteseiről született döntéssel indokolta távozását. Így kíván az ORTT határozata ellen tiltakozni. Közben a szerdai események után folyamatosan elemzik a kialakult helyzetet a frekvenciáit elvesztő két országos kereskedelmi rádió főhadiszállásán. A Danubius tulajdonosai tegnap késő délután ültek össze a helyzet értékelésére, hivatalos álláspont még nincs a további lépéseket illetően. Nem véletlen tehát az üggyel kapcsolatos csend az adónál. Földes Ádám vezérigazgató azonban néhány szóban elmondta: a rádió megszűnése 50-60 munkahelyet és 1,5-2 millió hallgatót érinthet. A Sláger Rádió már szerdán bejelentette, hogy bírósághoz fordul, tegnap viszont egész nap nem sikerült elérni Heal Edina vezérigazgatót. A rádiót birtokló, az amerikai Nasdaqon jegyzett Emmis Communications árfolyama a döntést követően érezhetően visszaesett, miközben az itthoni frekvenciapályázaton nyertes FM1 mögött álló econet papírjai a pesti parketten az engedélyezett legnagyobb mértékben, közel 15 százalékkal drágultak a szerdai, ugyancsak 15 százalékos emelkedés után. Az econet némileg közlékenyebb az új rádiókat illetően, az Est Media Group (EMG) és a Radiocafé alkotta FM1 konzorcium Neo FM néven indíthatja el a sugárzást az ország 81 százalékát lefedő, nagyobbik rádiós frekvencián. Mint Kádár Tamás, az EMG ügyvezetőjének közleményében szerepel, a csoport országos zenei rádiót kíván működtetni. A konzorcium célja a nívós zenei tartalom mellett az igényes kulturális műsorszolgáltatás. Programtervükben vállalták, hogy a magyar zene aránya legalább 35 százalékos lesz, továbbá hogy a közszolgálati műsorszámok aránya eléri a 30 százalékot. Állításuk szerint a sales house modellre épülő értékesítési struktúra jelenleg sikeresen működik a társaságnál és a jövőben is erre számítanak. Bár az FM1 pályázata során nyilatkozott arról, hogy győzelme esetén lemond a Radiocafé budapesti frekvenciájáról, értesüléseink szerint a konzorcium igyekszik megoldást találni arra, hogy erre ne kerüljön sor.
Nem sokat tudni egyelőre az Advenio leendő csatornájáról, a Klassz Rádió néven induló adóról. A hírek szerint főként a hetvenes-nyolcvanas évek zenei világából merít a csatorna, továbbá ezen az adón is legalább 35 százalék lesz a magyar zene aránya. A műsoridő 1,33 százalékát fordítja kulturális műsorokra, illetve civil magazinműsorokra.
