A Napi értesülései szerint Gászpor Jenő, a Hospinvest ex-vezérigazgatója az ügyvezetője annak a Trigomend Kft.-nek, amellyel a gyöngyösi önkormányzat tárgyal a kórház üzemeltetésének átadásáról. (A másik jelentkező a nagyatádi kórházat üzemeltető és a szigetvári kórház üzemeltetési jogát is elnyert Medical Investments Zrt.)
A modern, korszerűen felszerelt gyöngyösi gyógyintézet átvételéről azt követően indultak meg a tárgyalások, amikor kiderült, hogy a Hospinvest csődje után a városi önkormányzat cége volt kénytelen átvenni a működtetést. (Értesüléseink szerint a csőd következtében a kórház beszállítóinak több száz millió forinttal maradt adósa a Hospinvest.)
Az önkormányzat három érdeklődővel kezdett tárgyalni ez ügyben, de a debreceni egyetem ajánlatát az elmúlt héten már elutasította. Nem emelt viszont szót a közgyűlés az ex-hospinvestes érdekeltsége ellen. Amint arról a heol.hu internetes lap is beszámolt, a polgármester nem érzi ezt aggályosnak. Hiesz György szerint ugyanis a korábbi céghez fűződő kapcsolat "nem jelent egyértelmű hátrányt, akár a szakma, akár az érdekképviseletek szemében". Lapunk érdeklődésére sem a polgármester, sem helyettesei nem kívántak reagálni.
A gyöngyösi kórházban jelenleg közel ötszázan dolgoznak, az ellátási körzet pedig 80-100 ezer járó és fekvő betegre terjed ki. A kórház azért vonzó különösképpen a befektetők számára, mert állapota és felszereltsége kifejezetten jó, vagyis az üzemeltetőnek egyelőre nem kell azonnal többmilliárdos befektetéssel indulnia. A jövőbeli üzemeltető kiválasztásáról a képviselő-testület napokon belül szavazhat.
Lapunk kérdéseivel - amelyek között szerepelt a Trigomed mögött álló befektetői csoportot firtató is - megkereste Gászpor Jenőt is, aki azonban elzárkózott a választól.
