BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megmentené a kormány a Malévot

2009. augusztus 30. vasárnap, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A magyar kormány olyan megoldást keres a Malév problémáinak megoldására, amely megfelel a magyar és az uniós jogszabályoknak, ebben a szellemben tárgyal a nemzeti légitársaság jelenlegi tulajdonosaival - mondta Pichler Ferenc, a PM szóvivője az MTI-nek. A szóvivő nem erősítette meg a Magyar Hírlap pénteki számában megjelent hírt, amely szerint a magyar és az orosz állam mintegy 150 millió euróval, mintegy 40 milliárd forinttal segítené ki a magyar nemzeti légitársaságot, aminek fejében Magyarország tulajdont szerezne a Malévban. Kamarás Miklós, a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt. vezérigazgatója korábban azt mondta: a pénzügyminiszter határozatára felfüggesztették az orosz Vnyesekonombanknál a Malév privatizációja kapcsán vállalt 32 millió euró garancia behajtását. A Malév 2008-ban konszolidáltan 15,1 milliárd forint veszteséget könyvelt el, idén a második negyedévben pedig éves szinten 8 százalékkal növelte forgalmát.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet