BUX 139067.65 1,05 %
OTP 44620 1,46 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Építési boom Pécsett

2009. augusztus 26. szerda, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Még az is meglehet, hogy munkaerőhiány lesz a pécsi építési piacon az elkövetkező hónapokban. A hamarosan beinduló nagyszabású építkezések ugyanis "felszívják" a helybeli munkaerőt, így az ország más részeiből kell majd szakmunkásokat vezényelni a pécsi beruházásokra - vélekedik Tolnay Tibor. A Magyar Építő Zrt. elnök-vezérigazgatója a Napi kérdésére elmondta, hogy egy időben három nagy beruházás startol a baranyai megyeszékhelyen és ezeken csúcsidőben 1000-1200 munkás dolgozik majd. A pécsi konferencia- és koncertközponton kívül - amelynek alapkövét kedden tették le - a városi könyvtár és az egykori Zsolnay gyár rekonstrukciója kezdődik el a közeli hetekben. Ezenkívül a Pécsi Tudományegyetem kutatóközpontja, a Science Building projekt előkészítése is jól halad, ami azt jelenti, hogy ennek kivitelezési munkálatai is megindulhatnak. A konferenciaközpontot a Magyar Építő Zrt. és az Arcadom konzorciuma, a Zsolnayt a Magyar Építő és a Reneszánsz Zrt., a könyvtárat pedig a Gropius építheti. A három projekt együttes értéke megközelíti a 20 milliárd forintot, míg a most előkészületben lévő Science Buildinget hétmilliárd forintnyi uniós forrásból építik fel.

Szakonyi Péter
Szakonyi Péter

Ez is érdekelhet