BUX 138983.52 0,99 %
OTP 44650 1,52 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Holdingot tervez a GYSEV

2009. augusztus 4. kedd, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Mivel a racionalizálásban és a költséggazdálkodásban rejlő lehetőségek már kimerültek, az üzleti terjeszkedésben látja a jövőt a GYSEV vezetése, beleértve az áru- és személyszállítást, a logisztikát és a raktározást is. A magyar-osztrák tulajdonban lévő vasúttársaság az ambiciózus terveit két év alatt kívánja megvalósítani. A teherszállítási üzletág önállósulása már tény - a cég korábbi leányvállalata, a Raaber-Trade Budapest Kft. GYSEV Cargo néven folytatja tevékenységét. Az ehhez szükséges engedélyek most készülnek, a vasúttársaság vezetői pedig stratégiai befektetőkkel folytat tárgyalásokat. Szabó András elnök a Napinak elmondta, hogy a Deutsche Bundesbahn mellett francia és román befektetők is érdeklődnek a cég iránt. Közülük még az idén kiválasztják az ideális jelöltet, amely a társaság felét vásárolhatja meg. A feltőkésített és vasúti eszközökkel - mozdonyok, tehervagonok, raktárak - ellátott új cég már a jövőre érdemi munkát végezhet és versenytársa lehet a MÁV Cargónak - vallja Szabó András. A magyar és osztrák piac mellett a tranzitforgalom - elsősorban az észak-nyugat-dél-keleti áruszállításnál - lebonyolítója, valamint a Kína és Nyugat-Európa közti tranzitút szállítója kíván lenni a GYSEV. A társaság nagy reményeket fűz a Szombathely közelébe tervezett - és főleg cargo gépeket fogadó - Savaria Airporttal kiépíthető kapcsolatnak is.
A pályavasút területén is terjeszkedni kívánnak, hiszen a MÁV-tól 600-650 kilométer hosszúságú vasúti vonalat vennének át Nyugat-Magyarországon, amelyet számításaik szerint a korábbinál olcsóbban tudnának üzemeltetni. A vasúti szakaszok átvétele ugyanakkor könnyebbséget - és milliárdos megtakarítást - eredményezne a MÁV-nak is. A személyszállításban is terjeszkedne a GYSEV. A Nyugat-Magyarországon már jól bevált rendszerüket a vasúti személyszállítás liberalizációja után az egész országra kiterjesztenék.
A társaság két év múlva holdingként működik majd, s ebben a személy- és áruszállítás mellett a gépészet, a vagyonkezelés és a pályavasút is helyet kap.
napi

Szakonyi Péter
Szakonyi Péter

Ez is érdekelhet