Az első negyedévben elért 6 százalékos bevételnövekedés után 11 százalékos csökkenéssel zárta a második negyedévet a Viasat Hungária. A Viasat3 és a Tv6 tévécsatornákat üzemeltető vállalat így 4 százalékos mínuszban zárja az első félévet 2008 azonos időszakához képest.
A visszaesés okaként a reklámbevételek csökkenését jelölte meg Kocsis Attila, a társaság vezérigazgatója. Hozzátette azonban, hogy ez a csökkenés nem éri el a televíziós piaci átlagot, ami becslése szerint 15-20 százalékot tehet ki. A piaci átlagnál kedvezőbb eredmények okaként a Viasat két lábon álló üzleti modelljét emelte ki a vezérigazgató, amelynek egyaránt részét képezik a reklám-, illetve a kábeldíjbevételek. Kocsis előnyként említette azt is, hogy Magyarország legnagyobb száz hirdető vállalata közül a legtöbb a Viasat partnerei között található. Mivel eleve karcsú infrastruktúrával és költséghatékony módon üzemel a társaság, költségcsökkentésre nem kínálkozott lehetőség.
A 72 százalékos országos lefedettséggel rendelkező Viasat kereskedelmi közönségaránya 8,2 százalék volt az első félévben, a hozzá tartozó Tv6 pedig elérte a 1,5 százalékot a fő célcsoportjának tekinthető 18-39 éves férfilakosság körében, ami a vezérigazgató szerint jó eredmény, főleg ha a csatorna mindössze 35 százalékos lefedettségét nézzük.
A májustól a brit médiahatósághoz tartozó társaság terveiről Kocsis elmondta, hogy zökkenőmentesen sikerült az új szabályozási környezetet adaptálniuk, ősszel pedig hat-hét új sorozat indulhat és több saját gyártású műsorral is jelentkeznek. A Viasat kénytelen lesz erősíteni férfiaknak szóló portfólióján is, miután elvesztette a Bajnokok Ligája közvetítési jogaiért folyó versenyt áprilisban. Piaci pletykák szerint a Tv2 és a DigiTv egy-egy milliárd forintot fizet az UEFA-nak a közvetítési jogokért, ami együttesen majd háromszorosa a Magyar Televízió és a Viasat által korábban fizetett 600-700 milliós összegnek.
