- Mikor döntött úgy, hogy egy kézbe koncentrálja a döntéshozatalt?
- Ez már régóta így van, hiszen húsz évvel ezelőtt is magam döntöttem a fontos kérdésekben. Az elmúlt években aztán ez lassan felpuhult, amelynek kedvezőtlen hatásait éreztem és ezért is váltottam vissza. Ez persze nem jelenti azt, hogy teljesen megszűnt a vezetők önállósága, csak azt, hogy jól behatárolt keretek között mozoghatnak szabadon. Főleg a kiadások területén vannak kemény megszorítások, hiszen ebben a helyzetben ezt a szegmenst kell a legjobban kordában tartani. Én továbbra is a prioritásokat határozom meg, a vezetőkkel átbeszélem a napi ügyeket és fontos kérdésekben döntök.
- Azt beszélik, hogy nem vesz fel új vezetőket. Igaz ez?
- Csak részben. Ha új feladat van, akkor azt a már meglevő vezetők irányítására bízom, s amennyiben ez sikeresnek bizonyul, csak akkor vehetnek fel új vezetőket, akik majd az addigi vezető alá tartoznak. Úgy ítélem meg, hogy elég volt a kísérletezésekből és próbálkozásokból.
- Kinek a tanácsára hallgat, hiszen nem érthet mindenhez?
- Tucatnyi vezetőtársam van, akikben vakon megbízom - az más kérdés, hogy ők is kikérik a véleményemet.
- Mit tart sikernek a borászatban és a fociban? Miként dönti el azt, hogy még többet invesztál egy-egy üzletágba?
- A hosszú távú befektetések híve vagyok. A könyvkereskedelemben és könyvkiadásban - ez továbbra is tevékenységünk 90 százalékát teszi ki - most olyan kötetek megjelentetésére koncentrálunk, amelyeknek a forgási sebessége nagyobb, vagyis gyorsabban elkelnek. A borászat fejlesztését tavaly befejeztük, így ez idén már "termőre fordul", de a szállodafejlesztést egyelőre leállítottam. Bármilyen meglepő, a labdarúgásban továbbra is látok fantáziát, hiszek abban, hogy belátható időn belül nyereséges vállalkozás lesz ez a terület is. Erre az évre nem várok jelentős forgalomcsökkenést - úgy látom, hogy 2009 egészében meg tudjuk ismételni a tavalyi, 20 milliárd forint körüli árbevételünket.
