BUX 138408.69 0,57 %
OTP 44350 0,84 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Két euróért vették meg a Photo Hall-láncot

2009. június 23. kedd, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Két euróért, azaz alig hatszáz forintért hat magánszemély vásárolta meg a Photo Hall-láncot. A hazai elektronikai üzlethálózatot a belga Spector Holding és egy, a cégcsoporthoz tartozó vállalkozás adta el a magyar befektetőknek, akik a vételáron felül átvállalták a Photo Hall közel egymilliárdos hitelállományát is. Pozsonyi Gábor, aki új tulajdonosként és új ügyvezetőként is a cég élén áll, kérdésünkre elmondta, a magyar hálózat mellett a cégnevet is megvették, amelyet csak Magyarországon használhatnak. (A Photo Hall Luxemburgban, Belgiumban és Franciaországban is működtet boltokat.)
A Photo Hall tavaly hatmilliárdos bruttó árbevételt ért el, de veszteséget termelt. Idén már eddig is 15-20 százalékos forgalom-visszaesést regisztráltak a társaságnál. Pozsonyi Gábor ugyanakkor kiemelte, hogy néhány termékcsoportban - laptop, kártyafüggetlen mobiltelefon - nincs forgalomcsökkenés, és a cégtől szeptemberre pozitív üzleti eredményt remél. Az új ügyvezető drasztikus kiadáscsökkentést vezet be, ezért minden lehetséges munkafolyamatot kiszerveznek. Létszámleépítést ugyanakkor nem terveznek, így a háromfős vezetői testületből ketten továbbra is a cég élén maradnak. A Photo Hall ezután is a világcégek magyarországi importőrein keresztül szerzi be árukészletét - vagyis saját behozatalt nem terveznek.

Szakonyi Péter
Szakonyi Péter

Ez is érdekelhet