Jelentős megrendeléshez jutott a Reneszánsz Kőfaragó Zrt. és a Magyar Építő Zrt.: lapunk értesülései szerint a magyar cégpáros nyerte el a pécsi Zsolnay kulturális negyed kivitelezésére kiírt tendert. A mai eredményhirdetés előtt csak annyi volt bizonyos, hogy nyolc konzorcium adott be pályázatot és a munkálatokra 9 milliárd forint áll rendelkezésre. Ennyiből kell kialakítani a Zsolnay családi mauzóleumnak, művészeti alkotónegyednek és egyetemi karnak is helyet adó kulturális komplexumot. A Reneszánsz-Magyar Építő páros nemcsak a legkedvezőbb ajánlatot tette, de mellettük szólt a műemlék épületek felújításában szerzett több évtizedes tapasztalat is. A Magyar Építő szintén a mai napon írja alá a pécsi konferencia-központról szóló szerződést: ezt a 6,4 milliárdos beruházást az Arcadom Zrt.-vel közösen valósítják meg - a befejezési határidő 2010 októbere, az időhiány miatt a tervezés és az építés párhuzamosan folyik majd.
A jövő év márciusában adják át a gödöllői királyi kastély újabb felújított részeit. A most nyilvánosságra került eredmény szerint az egymilliárdos munkát a Reneszánsz Kőfaragó Zrt. nyerte el. Ennek keretében a kastély Gizella- és Rudolf-szárnyát, valamint az egykori - és teljesen megsemmisült - Erzsébet-verandát építik fel és restaurálják a Horthy-bunkert, valamint a sörpincét is.
Az építőipari ágazat visszaesése, úgy tűnik, nem érinti a két vezető magyarországi céget. Balogh Miklós, a Reneszánsz vezérigazgatója elmondta, hogy a 11 milliárd forintos tavalyi árbevételt - amelyhez 600 milliós adózás utáni nyereség társult - idén 14-15 milliárdra növelhetik. A hazai munkák mellett jelentős romániai műemlék-felújításokról folynak előrehaladott tárgyalások és ők szállítják a párizsi AXA bankszékház felújításához is a kőelemeket. Hasonlóan jó évre számít a Magyar Építő Zrt. is: Tolnay Tibor vezérigazgató lapunknak elmondta, a társaság 2008-as 14 milliárdos árbevétele idén 17 milliárdra nő, még akkor is, ha a most bejelentett beruházások jelentős része csak jövőre fejeződik be.
