BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Malév-sztrájk fennakadás nélkül

2009. június 10. szerda, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Továbbra sem enged a sztrájkoló pilótáknak a Malév. A nemzeti légitársaság szerint a munkabeszüntetés nem okozott jelentős fennakadást a szerda délutáni forgalomban, a kétórás figyelmeztető sztrájk ugyanis csak a tiranai és az odesszai járatot érintette. A Malév hangsúlyozza: folytatja a már napok óta tartó tárgyalásokat a pilótákkal, de csakis olyan megállapodást tud kötni, amely nem jár többletkiadásokkal. Márpedig éppen erről lenne szó: a Q400-as típuson repülő pilóták követelése több száz millió forintos pluszköltséget jelentene a cégnek. Óvári Tamás, a pilótákat tömörítő szakszervezet, a Hunalpa elnöke az MTI-nek korábban elmondta: nem extra jövedelmet akarnak, hanem a Q400-as pilóták kieső jövedelmét szeretnék kompenzálni a 30 százalékos pótlék bevezetésével. Úgy tudjuk, hogy azok a pilóták kívánnak ilyen pótlékhoz jutni, akik korábban a Boeing 767-es gépeket vezették és a hosszú távú repülésekre tekintettel éveken keresztül jelentős összegű napidíjat vehettek fel. A Hunalpa nem is titkoltan azért szeretne többletpótlékot kiharcolni, mert az új, légcsavaros gépeken repülő pilótáknak az útvonalhálózatból és a fizetési struktúrákból adódóan 40 százalékkal kevesebb a jövedelmük, mint az előző években. (A 767-es pilótáinak havi illetménye két-három millió forint volt.) A napidíjak mértékét az érvényben lévő kollektív szerződés szabályozza, amit a pilóták is aláírtak - a Malév vezetése már csak ezért sem akar tárgyalni erről.

Szakonyi Péter
Szakonyi Péter

Ez is érdekelhet