BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

163 dolgozójától válik meg a DAM

2009. május 18. hétfő, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Június 15-ével a diósgyőri DAM 2004 Kft. 163 dolgozója kapja meg felmondólevelét, a vállalat és a szakszervezet közös döntése értelmében - mondta lapunknak Ágotai József, a diósgyőri vasasszakszervezet elnöke. A vállalatvezetés által februárban bejelentett csaknem teljes, 878 főt érintő elbocsátás első köre olyan munkakörökben dolgozókat érint, akik a termelés esetleges későbbi újraindítását követően könnyebben pótolhatók, illetve voltak olyanok is, akik maguk kérték munkaviszonyuk megszüntetését, mivel máshol el tudnának helyezkedni. Az elbocsátott dolgozók munkaviszonyuk hosszától függően 2-10 havi bérnek megfelelő végkielégítésben részesülnek. Ágotai József elmondása szerint a többek között a megyei munkaügyi központ, munkáltatói és szakszervezeti képviselők alkotta munkába helyezést segítő bizottság átképzésekkel, oktatással és a végzettségnek megfelelő munkahely megtalálásában való segítségnyújtással igyekszik az elbocsátott dolgozók munkapiaci esélyeit javítani. Ágotai hozzátette: a cégvezetés további terveiről, a létszámleépítés jövőbeni üteméről nem kaptak tájékoztatást.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet