BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Magyar invázió az Államokban

2009. május 13. szerda, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Tíz százalékkal csökkent az Egyesült Államokba belépő brit, olasz és japán utazók száma az év első három hónapjában - ugyanakkor ugyanennyivel több magyar utazott az USA-ba. A budapesti amerikai nagykövetség kereskedelmi tanácsosa szerint a gyenge forint ellenére idén várhatóan 10 százalékkal többen választják úticélul az államokat. Steve Knode a Napinak elmondta, hogy az elektronikus beléptetési rendszer (ESTA) tavaly novemberi bevezetése óta folyamatosan nő a magyar turisták száma, és a rendszer nagyon kis hibaszázalékkal működik. A beutazáskor a vízummentes programban (Visa Waiver) már korábban is részt vevő országok polgárainak is át kell esniük az elektronikus ujjlenyomat- és íriszazonosításon. Ez a magyarokkal ellentétben érzékenyen érintette az ehhez nem szokott turistákat, és többek közt ennek tulajdonítják a beutazások csökkenését is. A magyar turisták 2000-ben döntöttek látogatói csúcsot az USA-ban - akkor 60 ezer látogatót regisztráltak, a mélypont 2003-ban volt, amikor csak 31 ezer magyar utazott üzleti vagy nyaralási céllal az USA-ba.

Szakonyi Péter
Szakonyi Péter

Ez is érdekelhet