A válság ezt a szegmenst is érintette: csődbe ment többek közt a jó nevű bécsi Medici Bank és bajban van a svájci óriás, az UBS is. És a többiek között is alig van olyan, amelyik meg tudta őrizni - a gyarapításról nem is beszélve - ügyfelei pénzének értékét. Ennek roppant egyszerű oka van: csak a legtradicionálisabb privátbankok nem fektettek pénzt kockázatos tőkepiaci eszközökbe. A bizalomvesztés ellenére a magyarországi magánbankok által kezelt vagyon egy év alatt hat százalékkal nőtt a pénzintézetek szerint. Pénzpiaci elemzők szerint azonban ez jókora túlzás - így vélekedik például Karagits István, a Blochamps vezetője is. Szerinte sem a vagyon, sem pedig a magánbanki ügyfelek száma nem növekedett az elmúlt hónapokban. Vélekedését megerősítik azok a hírek, amelyek szerint sokan inkább trezort béreltek és oda "mentették" a vagyonukat. Félelmük részben jogos, hiszen még a privátbankok jó részében is hatalmas veszteséget voltak kénytelenek elkönyvelni az ügyfelek, mert hittek az amúgy gyakran túlterhelt tanácsadók optimista előrejelzéseinek. Az idei év első hónapjaiban megfigyelhető volt, hogy a nagybankoktól a kisméretű svájci kantoni privátbankokba vette az irányt a tőke - ennek oka roppant egyszerű: ezek mögött maga a kanton áll, tehát vélhetően nem mennek csődbe. A bizalom megingása leginkább a hazai nagybankok privátbanki részlegeit viselte meg - ezeknél vesztettek ugyanis a legtöbbet a kiemelt ügyfelek.
