BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A leggazdagabbakat vizsgálják

2009. április 29. szerda, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

- Az idei százas listán már komoly változásokat eredményezett a gazdasági válság. Ön szerint mit tükröznek ezek az adatok?
- A cégek tavalyi eredményeiben még csak részben tükröződött a krízis hatása, hiszen a világgazdasági nehézségek az év utolsó három hónapjában jelentkeztek. Annyit azonban már most látni, hogy a szakmai befektetőknek nehezebb a helyzetük, mert kevésbé tudják tőkéjüket mozgatni, mint a pénzügyi befektetők, akik szabadabban mozoghatnak a magyar piacon is. Nem kérdés, hogy nehéz idők járnak az ingatlanfejlesztőkre és azokra, akik vagyona jórészt ingatlanban testesül meg. Ez ugyanis jelentősen leértékelődött, s ki tudja, mikor megy fel az értékük és mennyire.
- Sokan vízválasztónak tartják a mostani gazdasági krízist, mondván, ez egyfajta letisztulást eredményez majd: eltűnnek a látszólagos teljesítmények és vagyonok, megmaradnak a valós értékek. Egyetért ezzel?
- Semmiképpen. Sőt, éppen fordítva történhet. Idén például pont azt láthatjuk, hogy azok szenvedik meg jobban a válságot, akik valódi termelő munkát folytatnak, s azok léphetnek tovább könnyen, akik virtuális üzletekben voltak érintettek.
- Úgy tudom, éppen a magyar milliárdosrétegről készít egy tanulmánykötetet. Miért most szánta el erre magát?
- Szelényi Ivánnal közösen kezdtünk egy kötet megírásába, amelyben az új magyar gazdasági elit keletkezésének körülményeit szeretnénk elemezni. Az eddig megjelent 100 leggazdagabbak listáit és saját tapasztalatainkat alapul véve csaknem négyszáz magyar gazdag pályafutását elemezzük közösen: Iván Los Angelesben, én pedig itt, Budapesten. Azt tervezzük, hogy könyv formájában még az idén megjelenik a tanulmány.

Szakonyi Péter
Szakonyi Péter

Ez is érdekelhet