Az előző évivel lényegében megegyező, 15 millió eurós (3,7 milliárd forintos) árbevételt ért el a Canon Hungária Kft. fogyasztói üzletága. (Ez a nagyfelhasználóknak értékesítő business üzletág számait nem tartalmazza.) A bevétel mintegy 40 százaléka fényképezőgépek és videokamerák értékesítéséből származott, a fennmaradó részt pedig a nyomtatók, faxok, többfunkciós készülékek és kiegészítők forgalma adta. Az elmúlt évben mindkét piacon 5-6 százalékos volt a visszaesés, aminél összességében a hazai leányvállalat kedvezőbben teljesített - nyilatkozta a Napi Gazdaságnak Babos Péter, a társaság fogyasztói üzletágának vezetője. A fenti érték csak a cégen keresztüli forgalom, az egyéb forrásból - többek között külföldi nagykereskedőkön keresztül - beszerzett és értékesített Canon termékek további 8 millió eurót, azaz 2 milliárd forintot tesznek ki a becslések szerint.
