A 2005-ös 41,5 milliárd euró után tavaly 43,7 milliárdos forgalmat elérő Bosch-csoportnál az elmúlt évben is az autótechnikai üzletág adta a forgalom nagyobb részét. A divízió 3,4 százalékos növekedéssel, 27,2 milliárdot hozott a cégnek – mondta tegnap Gerhard Kümmel, a Bosch-csoport gazdasági igazgatója. Az egyes régiókat tekintve főleg az ázsiai és csendes-óceáni térség mutatott nagyobb arányú, mintegy 16 százalékos növekedést, ám az ottani Bosch-érdekeltségek az összárbevételhez kisebb mértékben, 6,8 milliárd euróval járultak hozzá, míg az észak-amerikai piac 8,4 milliárddal, Európában pedig 28,5 milliárdot termeltek meg. A cégcsoport adózás előtti eredménye 3,1 milliárd euró volt, ami 100 millióval marad el az előző évitől. Az ipari technika, valamint a fogyasztási cikkek és az épületgépészet jó ütemű fejlődése nem tudta teljesen ellensúlyozni a járműipar nyereségromlását – tette hozzá Franz Fehrenbach, az igazgatótanács elnöke.
A Magyarországon 13 érdekeltséggel rendelkező Bosch-csoport itt 1,1 milliárd euró forgalmat ért el, ami jelentős, 763 millió eurós növekedés volt. A tavalyi forgalom nagy részét a hatvani és a miskolci Bosch-üzemek termelése adta – mondta lapunknak Raveczki Róbert, a Robert Bosch Kft. kommunikációs vezetője. Tavaly a magyarországi termelőbázisok fejlesztésére az előzetesen tervezett 70-90 millió euróval szemben végül 100 millió eurót költött a csoport – tette hozzá Wolfgang Chur, a cégcsoport kelet-európai piacokért is felelős igazgatója. A tervek szerint idén mintegy 20 százalékkal növelik a fejlesztésekre szánt keretet, az összeget elsősorban termelőberuházásokra és a kutatás-fejlesztési kapacitások növelésére fordítják.
