Az év első két hónapjában – az első negyedév egészére vetítve – a 10 százalék körüli mértékűre jósolthoz képest feleekkora mértékben, 5,3 százalékkal esett vissza az itthoni újautó-eladás – derül ki a Magyar Gépjárműimportőrök Egyesületének (MGE) összesítéséből. Az összesen 42 073 új személyautó és terepjáró 2342 darabbal kevesebb az egy évvel korábbi időszak mennyiségéhez képest. Az élen továbbra is a Suzuki áll, ám a 7762 újautó-eladás 1824-gyel marad el a tavalyi számtól, sőt a 2004-es év első három hónapjáénál mintegy 700-zal kevesebb. Ez – az arányokat tekintve – 19 százalékos visszaesést mutat. A személyautó-eladások élmezőnyébe, a top–10-be tartozó márkák közül csak az Opel és a Peugeot javított az eladásain, hat, illetve csaknem három százalékkal. E csoportban jórészt visszaköszönnek a márkák, ám az elmúlt két-három évben több helyen cserélődtek: a Ford és a Toyota lépett évről évre előbbre, hátrébb szorítva a francia márkákat.
Az idei eddigi eladásokra jellemző, hogy a prémium, illetve luxuskategóriájú személyautók, terepjárók értékesítésében folytatódott a tavalyi tendencia: negyedévről negyedévre növekedtek az eladások. E járműcsoportban változatlanul az Audi áll az élen, amelyet nagy meglepetésre a Volvo követ, mögötte a Mercedes, negyedik a BMW, míg a Lexus az ötödik.
Az 5127 eladott kishaszonjármű 2,4 százalékos növekedést mutat: az arányokat tekintve 133,1 százalékos teljesítményével a Nissan a listavezető.
