BUX 138441.23 0,59 %
OTP 44380 0,91 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Önkiszolgáló kúthálózatot épít ki az OMV-csoport

2007. március 21. szerda, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Elsősorban a nagy szállítmányozó cégeknek kínál új, komplex tankolási szolgáltatást az OMV, amely előbb Ausztriában, majd az érdekeltségébe tartozó országokban 2009-ig összesen 45 EuroTruck önkiszolgáló rendszerrel működő üzemanyagtöltő állomást épít ki. A csaknem 25 millió eurós fejlesztés lényege, hogy az adott telephelyen felépített EuroTruck-állomásokon a fuvaros egy erre a célra kibocsátott üzemanyagkártya érvényesítése után tankolhatja meg járművét, az elszámolás pedig a cégek informatikai rendszerén keresztül történik. Az OMV a közép-európai régión áthaladó korridorok mentén tervezi kiépíteni EuroTruck-hálózatát, amelyet jelenleg csak a fuvarozó cégek használhatnak. Ebben az évben Ausztriában és Csehországban kezdik meg az önkiszolgáló töltőállomások építését, Magyarországon jövőre kettő létesítése szerepel a tervben.

Bubrik Gáspár
Bubrik Gáspár

Ez is érdekelhet