Elsősorban a nagy szállítmányozó cégeknek kínál új, komplex tankolási szolgáltatást az OMV, amely előbb Ausztriában, majd az érdekeltségébe tartozó országokban 2009-ig összesen 45 EuroTruck önkiszolgáló rendszerrel működő üzemanyagtöltő állomást épít ki. A csaknem 25 millió eurós fejlesztés lényege, hogy az adott telephelyen felépített EuroTruck-állomásokon a fuvaros egy erre a célra kibocsátott üzemanyagkártya érvényesítése után tankolhatja meg járművét, az elszámolás pedig a cégek informatikai rendszerén keresztül történik. Az OMV a közép-európai régión áthaladó korridorok mentén tervezi kiépíteni EuroTruck-hálózatát, amelyet jelenleg csak a fuvarozó cégek használhatnak. Ebben az évben Ausztriában és Csehországban kezdik meg az önkiszolgáló töltőállomások építését, Magyarországon jövőre kettő létesítése szerepel a tervben.
