BUX 138926.56 0,95 %
OTP 44580 1,36 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Egyre élénkebb az étkezésiutalvány-piac

2007. március 11. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Becsült adatok szerint tavaly összesen 150 milliárd forint árbevételhez jutottak a különféle étkezési utalványok forgalmazásával foglalkozó cégek. A múlt évi, 10-15 százalék körüli növekedés után az idén további forgalombővüléssel számolnak a piaci szereplők. A bizakodás alapja, hogy az év első két hónapjában – a bázishoz képest, előzetes adatok alapján – jelentős növekedést regisztráltak, ezen belül a legkelendőbbek, 40 százalékos aránnyal, a melegétkezési utalványok bizonyultak. A forgalomnövekedés összefügg azzal, hogy ez évtől a havonta adómentesen adható melegétkezési utalvány értékhatára 10 ezer forintra nőtt (a hidegétkezési utalványoké pedig ennek a fele). Így várhatóan még vonzóbb lesz, hogy a munkáltatók – a cafeteria-rendszer keretében – melegétkezési utalványokat adnak dolgozóiknak. Ebbe a körbe a Szonda Ipsos felmérése szerint 2,5 millióan tartoznak, vagyis az aktív dolgozók mintegy 60 százaléka – mondta Bessenyey Bálint, az Étkezési Utalvány Forgalmazói Egyesülés (EUFE) elnöke.
Az elnök lapunk kérdésére elmondta, hogy az EUFE-t alapító három francia cég itthoni leányvállalata – az Accor Services Magyarország Kft., a Le Chéque Déjeuner Kft. és a Sodexho Pass Hungária Kft. – a teljes étkezésiutalvány-piacból mintegy 60 százalékkal részesedik. Továbbá azt is kifejtette, hogy az elmúlt évek adatai alapján egyértelmű összefüggés van az étkezési utalványok vásárlásának felfutása és az adómentes értékhatár központi emelése között.

Bubrik Gáspár
Bubrik Gáspár

Ez is érdekelhet