BUX 139172.59 1,12 %
OTP 44670 1,57 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Önállósul a magyarországi Iveco

2007. február 12. hétfő, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Információnk szerint kiválik a három autómárkát (Alfa Romeo, Fiat és Lancia), valamint az Iveco teherautókat és a CNH típusú mezőgazdasági gépeket forgalmazó Fiat Magyarország Kft.-ből a 3,5–15 tonna teherbírású haszonjárműveket forgalmazó Iveco-üzletág, és önálló vezérképviseletként folytatja tevékenységét. Az új társaság várhatóan az év közepétől kezdi meg működését – erősítette meg értesülésünket Gyöngyössy István, az Iveco üzletág-igazgatója. Jelenleg a várhatóan Iveco Magyarország Kft. néven működő társaság alapításának előkészítésén dolgoznak, és ennek részeként már hozzákezdtek a szervezeti keretek kialakításához. Az Iveco kiválásának oka a profiltisztítás: a Fiat Magyarország ugyanis eredetileg a Fiat-csoport személyautóinak magyarországi forgalmazására jött létre, és csak később alakult meg – önálló elszámolású értékesítési irodaként – a nagyhaszonjármű-divízió. A jelenleg 14 márkakereskedésből álló Iveco ugyanakkor 2005 óta régiós alközpontként is működik: Budapestről irányítják a horvátországi és a szlovén piacot.
Az említett három országban tavaly mintegy 3,2 ezer haszonjárművet értékesített az Iveco-üzletág, és ezzel az előzetes adatok szerint 50 milliárd forint körüli forgalmat ért el. Ebből a magyarországi árbevétel csaknem 20 milliárd forint, ami 15 százalékos gyarapodást jelent. Az idei évre a tavalyihoz hasonló mértékű növekedést tervez a magyarországi Iveco, ami elsősorban a flottavásárlásokat ösztönzi. Gyöngyössy a forgalom növelésének lehetőségét elsősorban a biztosabb alapokra kerülő finanszírozásban látja, hiszen a Fiat-csoporthoz tartozó új, önálló társaság kedvezőbb megállapodásokat köthet a bankokkal, lízingcégekkel, és az így elért kedvezményeket továbbadják a márkakereskedőknek.

Bubrik Gáspár
Bubrik Gáspár

Ez is érdekelhet