Nyolcmilliárd forintból gumihasznosító erőművet épít a polgári ipari parkban a debreceni vállalkozók tulajdonában lévő Techcon Kft. A társaság mintegy 25 százalékkal járul hozzá a beruházáshoz, a fennmaradó részt a Magyar Fejlesztési Bank biztosítja. Az erőmű jövő nyáron kezd el működni, a tervek szerint évente 22 ezer tonna gumiszármazékot hasznosít. Az évente termelt 45 gigawattóra villamos energiát az E.On Tiszántúli Áramtermelő Zrt. tulajdonában lévő polgári villamos állomáson keresztül juttatják be az országos energiahálózatba.
