BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Gumiégető erőmű épül Polgáron

2006. szeptember 14. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Nyolcmilliárd forintból gumihasznosító erőművet épít a polgári ipari parkban a debreceni vállalkozók tulajdonában lévő Techcon Kft. A társaság mintegy 25 százalékkal járul hozzá a beruházáshoz, a fennmaradó részt a Magyar Fejlesztési Bank biztosítja. Az erőmű jövő nyáron kezd el működni, a tervek szerint évente 22 ezer tonna gumiszármazékot hasznosít. Az évente termelt 45 gigawattóra villamos energiát az E.On Tiszántúli Áramtermelő Zrt. tulajdonában lévő polgári villamos állomáson keresztül juttatják be az országos energiahálózatba.

Horniák Balázs
Horniák Balázs

Ez is érdekelhet